Skip to content
Maszyny SULKY
 
Jesteś tutaj: Strona Główna Technika SULKY Dla SIEWNIKÓW Redlice talerzowe CULTIDISC
Redlice talerzowe CULTIDISC PDF Drukuj Email

Redlice talerzowe CULTIDISC umożliwiają siewnikom pneumatycznym Sulky XEOS PRO i XEOS TF przeprowadzenie siewu uproszczonego z zachowaniem wysokiej jakości umieszczenia ziarna w glebie.

Talerzowe sekcje wysiewające CULTIDISC
Talerzowe sekcje wysiewające CULTIDISC z maksymalnym dociskiem do 80 kg/sekcję!

1 - Prześwit między sekcjami chroni przed zapchaniem i wynosi aż 560 mm między rzędami!

2 - W celu zapewnienia identycznej głębokości pracy i identycznego docisku na każdym rzędzie, wszystkie sekcje wysiewające CULTIDISC są tej samej długości.

3 - Zagarniacz z rzędem palców niwelujących posiada regulację docisku i kąta pracy.

Talerz Cultidisc

ŻEBY ZAPEWNIĆ DOBRY WYSIEW

4 - Karbowany talerz (o średnicy 410 mm), pracujący pod kątem 4°: idealny kompromis między siłą zagłębiania się w glebie a możliwością odrzucania resztek słomy z bruzdy i zachowaniem możliwości toczenia się w warunkach wilgotnych.

5 - Specjalnie profilowana redlica wysiewająca, w pozycji wycofanej do tyły, hartowana węglikiem wolframu: umożliwia optymalne przejście w resztkach roślinnych, jest bardzo trwała i nie niszczy warstwy siewnej.

6 - Znakomite umieszczenie ziarna w bruździe dzięki odpowietrznikowi chroniącemu ziarno przed odbiciem się, i dzięki redlicy wysiewającej, która jest jednocześnie skrobakiem talerza, (redlica posiada płaski spód, co chroni ziarno przed ruchem  obrotowym talerza w chwili ich wpadania do bruzdy).

Talerz i rolka ugniatająca

OPTYMALNY KONTAKT ZIARNA Z GLEBĄ

7 - Rolka ugniatająca o szerokości 50 mm może być ustawiona w różnych pozycjach, centralna regulacja docisku zapewnia optymalny kontakt ziarna z glebą. Rolkę można również ustawić w górnej pozycji, by nie miała kontaktu z glebą (np. na glebach wilgotnych, lepiących się).

8 - Do 80 kg docisku na sekcję: siła przydatna na glebach piaszczystych, w przypadku głębokiego wysiewu nawet w przypadku bobiku i wysiewu na dużej prędkości roboczej. Głębokość wysiewu jest zachowana, nawet w przypadku siewu bez rolek ugniatających.

Z jednej strony belka z sekcjami wysiewającymi opiera się na wale packer (referencja głębokości), a z drugiej strony kółka dociskowe utrzymują talerze na pożądanej głębokości. Unoszenie lub opuszczanie ramy nośnej sekcji wysiewających (za pomocą napinaczy) umożliwia w prosty sposób dopasowanie głębokości wysiewu. Wykorzystuje się tutaj zasadę równoległoboku.

Ustawienie głębokości pracy

Rama nośna podniesiona.
Głębokość wysiewu jest bardzo płytka (np. w przypadku rzepaku). Tylne koła odgrywają podwójną rolę: kontrolują głębokość wysiewu i zapewniają skuteczny docisk.
Rama nośna opuszczona.
Głębokość wysiewu może sięgać nawet 10 cm, bez problemu, dzięki dociskowi wynoszącemu 80 kg na sekcję, co jest przydatne w przypadku wysiewu dużych ziaren (np. bobik), nawet w trudnych warunkach pracy!
 
.

.

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj111
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym tygodniu488
mod_vvisit_counterW tym miesiacu1163
mod_vvisit_counterOd 21.11.2012872405
Realizacja: ROAN24 Projektujemy Strony Internetowe SEO Pozycjonowanie Strony