Skip to content
Maszyny SULKY
 
Jesteś tutaj: Strona Główna Technika SULKY Dla SIEWNIKÓW Redlice stopkowe UNISOC
Redlice stopkowe PDF Drukuj Email

Redlice stopkowe Sulky UNISOC w siewnikach zbożowych to rozwiązanie przygotowane do klasycznego siewu. Redlice stopkowe mogą być rozmieszczone w dwóch rzędach (UNISOC 2D) lub w trzech rzędach (UNISOC 3D).

Redlice stopkowe Sulky w 2 rzędach

Na fotografii powyżej widać dwa rzędy redlic stopkowych mechanicznego siewnika zbożowego Sulky Tramline CE (nabudowanego na bronie wirnikowej Sulky). Wolna przestrzeń między rzędami redlic wynosi 330 mm, co umożliwia ominięcie grudek ziemi, kamieni i resztek roślinnych, chroni sprężyny, przeguby, wytłumia drgania sekcji podczas siewu na wysokiej prędkości roboczej oraz daje możliwość wysiewu o wąskim międzyrzędziu (takich upraw jak len albo w przypadku wysiewu traw na łąkach). Redlice są zawsze montowane na ramionach dwustronnego działania, które umożliwiają zwiększenie lub zmniejszenie docisku w zakresie od 0 do 20 kg/sekcję. Sprężyny ramienia sekcji nie są narażone na działanie gleby, gdyż znajdują się wysoko. Prześwit w planie pionowym wynosi 325 mm. Na zdjęciu, oprócz redlic i ramion mocujących sekcje wysiewające, widać również tylny zagarniacz z rzędem palców prostych.

Budowa redlicy stopkowej, stosowanej w mechanicznych i pneumatycznych siewnikach zbożowych SULKY. Redlica posiada stopkę o dużej odporności, która tworzy bruzdę, w której wysiewany jest materiał siewny. Zapadka z tworzywa sztucznego chroni natomiast redlicę przed zapchaniem się, w razie przypadkowego cofnięcia siewnikiem lub w chwili osadzania go na ziemi.
W wyposażeniu opcjonalnym redlicę stopkową można doposażyć w płozę ograniczającą głębokość wysiewu redlicy stopkowej. W tym celu redlicę należy przezbroić (doposażyć) w płozę ograniczającą głębokość wysiewu. Dzięki płozie uzyskuje się lepszą kontrolę głębokości roboczej na glebach lekkich lub mozaikowych. Płozę, dzięki prostej regulacji, można szybko i precyzyjnie ustawić oraz zamontować i zdemontować w razie potrzeby.

Redlice stopkowe Sulky w 3 rzędach
Redlice stopkowe mogą być rozmieszczone w trzech rzędach. Dzięki temu zachowana jest nie tylko wolna przestrzeń między redlicami, ale możliwy jest również wąski rozstaw międzyrzędzia wynoszący 12,5 cm. W przypadku siewników mechanicznych SULKY, możliwe jest również opcjonalne zamontowanie rolek dociskowych o szerokości 40 mm, umożliwiających zagęszczenie i docisk gleby oraz utrzymanie równomierniej głębokości roboczej.

 
.

.

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj105
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym tygodniu482
mod_vvisit_counterW tym miesiacu1157
mod_vvisit_counterOd 21.11.2012872399
Realizacja: ROAN24 Projektujemy Strony Internetowe SEO Pozycjonowanie Strony