Skip to content
Maszyny SULKY
 
Jesteś tutaj: Strona Główna Technika SULKY Dla SIEWNIKÓW Głowica rozdzielająca ziarno ADS INSIDE
Głowica rozdzielająca ziarno ADS INSIDE PDF Drukuj Email

Głowica rozdzielająca ziarno ADS INSIDE znajduje się w wyposażeniu siewników Sulky z pneumatycznym rozdzielaniem ziarna (Xeos MD, Xeos HD, Xeos PRO).

ADS INSIDE - głowica rozdzielająca ziarno
ADS INSIDE (Adjustable Distribution System) - głowica rozdzielająca ziarno pneumatycznie na sekcje wysiewające.

1 - Uniwersalny dozownik: można wysiewać wszystkie ziarna od rzepaku aż po bobik, bez zmieniania aparatu dozującego; przestawienie z drobnoziarnistych na gruboziarniste odbywa się poprzez zmianę kół zębatych, co zajmuje tylko kilka sekund. Technologia w 100% Sulky, dozownik umożliwia rekordową wydajność: od 1 do 450 Kg/ha przy 8 km/h, w wysiewie pszenicy.

2 - Dostęp i ergonomia: wszystkie ustawienia zostały umieszczone w pobliżu dozownika, co umożliwia przeprowadzenie szybkiej « próby kręconej » dawki wysiewu bez konieczności jakiegokolwiek demontażu ; całkowite opróżnienie zbiornika odbywa się w ciągu kilku chwil, dzięki pomysłowo umieszczonej klapie spustowej.

3 - Silny strumień powietrza: wszystkie siewniki XEOS zostały wyposażone w bardzo szeroką 6-calową turbinę o niskiej prędkości obrotowej. Cicha, ale dostarczająca bardzo silnego strumienia powietrza turbina została również seryjnie wyposażona w filtr powietrza o dużej średnicy. Cel: zawsze dobrze transportować ziarno, jakikolwiek będzie jego rozmiar i jakiekolwiek będzie dozowanie! Napęd hydrauliczny (wyposażenie opcjonalne) umożliwia komfortowe przeprowadzanie manewrów.

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA:

Ustawianie indywidualnych zapadek => Dzięki układowi ADS dowolnie mogą Państwo wybierać ilość sekcji wysiewających (1 rząd na 2 lub 1 rząd na 3, wyznaczanie ścieżek technologicznych 2 x 2 rzędy lub 2 x 3 rzędy…) dzięki indywidualnym zapadkom, wbudowanym w głowicę rozdzielającą. Umożliwiają one zmianę rozstawu ścieżek przejazdowych, jeśli jest taka potrzeba.

=> Obsługa z kabiny ciągnika: obsługa wyznaczania ścieżek technologicznych symetrycznie lub asymetrycznie oraz odłączanie wysiewu na połowie siewnika (w wersji z napędem elektrycznym dozownika); w czasie wyznaczania ścieżek technologicznych powrót ziarna odbywa się przez zapadki (wersja mechaniczna siewnika) lub poprzez specjalne wkładki. Czy będą one otwarte, czy zamknięte, to ich oryginalna budowa (systemu odpowietrzającego) sprawia, że unika się wszelkich perturbacji w sercu głowicy, przez co podział ziarna jest niezawodny w każdych warunkach.

Długa i pierścieniowa kolumna oraz głowica Budowa wykorzystująca aktywną turbulencję: Długa i pierścieniowa kolumna zasilająca gwarantuje doskonałą i równomierną mieszankę powietrza i ziarna; unikalna budowa części wewnętrznej głowicy, żadnych stref odbijania, umożliwia płynny i szybki przepływ ziarna.

Wynik: wyjątkowa precyzja podziału ziarna w każdych warunkach pracy, nawet na zboczach i pochyłym terenie.

Według skali Niemieckiego Instytutu Badawczego DLG, po gruntownym przetestowaniu podziału ziarna na rzędy uzyskano znakomite wyniki: w przypadku grochu wysiewanego w dawce 180 kg/h współczynnik odchylenia wyniósł tylko 1,54%, a w przypadku rzepaku wysiewanego w dawce 3 kg/ha tylko 2,84! W skali DLG wyniki są "Znakomite"!
Kolumna prowadząca ziarno Wyniki równomierności podziału ziarna
Znakomite wyniki równomierności podziału ziarna dzięki głowicy ADS INSIDE

Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym zostało przedstawione działanie systemu ADS INSIDE, na przykładzie siewników pneumatycznych Sulky XEOS:

Silny strumień powietrza ułatwia rozdział ziarna w głowicy dozującej. Uzyskane wyniki dotyczące jakości podziału ziarna oraz utrzymania dawki siewu są imponujące! Rozdzielone ziarno dostaje się do przewodów prowadzących do redlic wysiewających. Tuż przed redlicą wysiewającą został umieszczony odpowietrznik, którego zadaniem jest zmniejszenie ciśnienia powietrza i jego prędkości. Dzięki temu ziarno opada delikatnie do bruzdy, nie jest wydmuchiwane poza bruzdę, lecz jest prawidłowo wysiane.

ADS INSIDE
Ilustracja: ADS INSIDE - rozwiązanie Sulky w pneumatycznej dystrybucji ziarna.

 
.

.

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj104
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym tygodniu481
mod_vvisit_counterW tym miesiacu1156
mod_vvisit_counterOd 21.11.2012872398
Realizacja: ROAN24 Projektujemy Strony Internetowe SEO Pozycjonowanie Strony