Skip to content
Maszyny SULKY
 
Jesteś tutaj: Strona Główna Technika SULKY Dla ROZSIEWACZY NAWOZÓW Tribord 2D - dla rozsiewaczy DPX
Rozsiew graniczny Tribord 2D PDF Drukuj Email

Czysty rozsiew graniczny, bez marnowania granulatu: TRIBORD 2D dla rozsiewaczy Sulky DX to praktyczne rozwiązanie, obsługiwane elektrycznie z kabiny ciągnika. TRIBORD 2D to opcjonalne wyposażenie przeznaczone do współpracy ze wszystkimi rozsiewaczami nawozów SULKY typu DX (20, 20+, 30, 30+) oraz wcześniejszymi DPX (DPX 18, DPX Platinium, DPX 24 i DPX 28).

Rozsiew graniczny: TRIBORD 2D

Całkowicie zintegrowane z układem rozsiewającym , urządzenie do rozsiewu granicznego TRIBORD 2D opiera się na takiej samej zasadzie przemieszczenia punktu spadku nawozu względem tarczy rozsiewającej.

Bez opuszczania kabiny ciągnika, podjeżdżając do brzegu pola, uruchamiają Państwo za pomocą przycisku (A) siłownik elektryczny (B), który wysuwa rynienkę zsypową SULKY wydłużając ją: ten ruch delikatnie przemieszcza strumień nawozu w kierunku specjalnej zagiętej łopatki (C), zamiast prowadzić nawóz do długiej łopatki rozsiewającej.

Konsola obsługowa TRIBORD 2D

Konsola obsługowa systemu TRIBORD 2D z przyciskiem sterującym znajduje się w kabinie ciągnika. Operator może dzięki temu wygodnie uruchamiać rozsiew graniczny, możliwy z prawej strony rozsiewacza nawozów DX.

Działanie:
Za pomocą przełącznika (1) uruchamia się lub wyłącza rozsiew graniczny.
Podczas normalnego rozsiewu nawozu, na pełną szerokość zielona dioda (2) świeci się przez cały czas.
Natomiast, gdy uruchomiony jest rozsiew graniczny po prawej stronie rozsiewacza, to czerwona dioda (3) wolno pulsuje.

Zalety urządzenia do rozsiewu granicznego Sulky TRIBORD 2D:

Siłownik systemu TRIBORD 2D > Prostota: ustawienie szerokości roboczej (za pomocą przestawianych rynienek) i ustawienie urządzenia do rozsiewu granicznego TRIBORD 2D są przeprowadzane za pomocą tej samej dźwigni.

> Precyzja: delikatne obchodzenie się z nawozem przez specjalną łopatkę do rozsiewu granicznego dla zachowania najwyższej jakości granulek (podczas rozsiewu nie ma tworzenia pyłu).

> Kompletna integracja z systemem DX: nie przeszkadza w dostępnie do podzespołów regulacyjnych a urządzenie TRIBORD 2D nie jest narażone na ryzyko uszkodzenia podczas przeprowadzania napełniania zbiornika lub manewrów.

> Sterowanie elektryczne: nie potrzeba więc żadnych gniazd hydraulicznych w celu uruchomienia rozsiewu granicznego.

> Spokój: siłownik jest chroniony przez obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, odpornego na korozję; rynienka zsypowa, jej mechanizm, tarcze i łopatki rozsiewające są wykonane ze stali nierdzewnej.

> Urządzenie TRIBORD 2D może być uruchamiane bezpośrednio z konsoli VISION DPB lub VISION WPB jeśli rozsiewacz jest w nią wyposażony.

TRIBORD 2D - schemat działania

Powyżej: TRIBORD 2D - schemat działania rozsiewu granicznego na rozsiewaczu Sulky DX. Miejsce spadania granulatu zmienia się w zależności od pozycji ruchomego zsypu, który jest przesuwany za pomocą siłownika elektrycznego. W pozycji rozsiewu na pełną szerokość roboczą siłownik jest wsunięty a granulki spadają blisko środka tarczy rozsiewającej. Gdy jest uruchomiony rozsiew graniczny TRIBORD 2D, wtedy siłownik wysuwa się a granulki spadają dalej od środka tarczy rozsiewającej i dostają się na łopatkę w kształcie litery "L", służącą do rozsiewu granicznego.

 
.

.

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj114
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym tygodniu491
mod_vvisit_counterW tym miesiacu1166
mod_vvisit_counterOd 21.11.2012872408
Realizacja: ROAN24 Projektujemy Strony Internetowe SEO Pozycjonowanie Strony