Skip to content
Maszyny SULKY
 
Jesteś tutaj: Strona Główna Technika SULKY Dla ROZSIEWACZY NAWOZÓW STOP & GO - dla rozsiewaczy X
Odłączanie sekcji STOP and GO PDF Drukuj Email

Odłączanie rozsiewu na prawej lub lewej stronie rozsiewacza jest możliwe dzięki urządzeniu STOP and GO Sulky. Otwieranie i zamykanie zsypów odbywa się za pomocą siłowników elektrycznych i jest bardzo szybkie. Urządzenie współpracuje z rozsiewaczami nawozów Sulky DX 30 i 30+ oraz z rozsiewaczami X40 i X50 w wersji VISION WPB (z tzw. "Wagą") (wyposażenie opcjonalne). Urządzenie można podłączyć do systemu odłączającego sekcje w belce opryskiwacza, np. Teejet, Trimble, Satplan, Raven. Dzięki temu unika się nakładania się na siebie warstw nawozu lub rozsiewania go w niepożądane miejsca.

Stop & Go Sulky!

Ilustracja: Dzięki odpowiedniemu dozowaniu nawozu na końcach pola można uzyskać oszczędności przekraczające 5%, zboże mniej wylega, mniej jest chorób… czas podliczyć rachunki! Odłączanie sekcji Stop&Go wykorzystuje zasadę działania stosowaną w układach odcinających oprysk na sekcjach belki polowej opryskiwacza, wykorzystując w tym celu urządzenie GPS (zgodność z systemami TRIMBLE, TEEJET, RDS, SATplan…).
W przypadku klinów na polu, urządzenie
STOP and GO automatycznie zamyka jedną stronę rozsiewu, gdy wcześniej zaprogramowany współczynnik pokrycia jest osiągnięty.

Stop & Go połączony z urządzeniem odłączającym sekcje na opryskiwaczu

STOP and GO - EKONOMICZNY I INTELIGENTNY SYSTEM UŁATWIAJĄCY ROZSIEW NAWOZU

Ekonomiczny system „2 w 1”: STOP and GO wykorzystuje zasadę działania stosowaną w układach odcinających oprysk na sekcjach belki polowej opryskiwacza, wykorzystując w tym celu urządzenie GPS (zgodność z systemami Teejet, Trimble, Satplan, Raven…).

W podstawowej wersji obsługa urządzenia STOP and GO odbywa się za pomocą ręcznej konsoli z trzema przyciskami. Po podłączeniu urządzenia za pomocą przewodu do urządzenia prowadzącego z opryskiwacza, współpracującego z GPS, obsługującego odłączanie sekcji na belce do oprysku.

Bezpośrednia obsługa STOP&GO Rozsiewacz nawozów nie jest opryskiwaczem polowym, warstwa rozsiewanego nawozu jest w rzeczywistości wysunięta poza tył maszyny. Dzięki przeprowadzonym ekspertyzom i określeniu krzywych torów lotu w 3 wymiarach, SULKY dokładnie wie jak odpowiednio wcześnie wyłączyć lub zamknąć otwory zsypowe uwzględniając czas konieczny na przeprowadzenie tej czynności. Na końcu pola, od strony nawrotu, zsyp zamyka się automatycznie, gdy współczynnik pokrycia zostaje osiągnięty.
W każdej chwili operator może powrócić do „ręcznego” zamykania lub otwierania zsypów wykorzystując w tym celu konsolę
STOP and GO z przyciskami.

Urządzenie prowadzące SULKY współpracujące ze STOP&GO

STOP and GO Sulky + URZĄDZENIE PROWADZĄCE!
Urządzenie prowadzące wraz z automatycznym odłączaniem rozsiewu na prawej lub lewej stronie rozsiewacza

Konsola Matrix, której producentem jest TeeJet, jest jednocześnie urządzeniem prowadzącym, wykorzystującym sygnał GPS. Kolorowy wyświetlacz obsługiwany dotykowo umożliwia prowadzenie w trybie 3D a także umożliwia eksportowanie danych za pomocą gniazda USB.

W skład zestawu wchodzą:
- konsola prowadząca z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem,
- układ sterujący zamykaniem rozsiewu rozsiewacza nawozów,
- czujnik GPS lokalizujący maszynę na polu.

Konsola Matrix może również sama stanowić wyposażenie rozsiewacza nawozu SULKY (bez współpracowania ze STOP and GO) i pracować jako urządzenie prowadzące. Wtedy może współpracować praktycznie z każdym rozsiewaczem nawozów SULKY.

FILM - KONSOLA PROWADZĄCA WRAZ Z PODŁĄCZONYM SYSTEMEM STOP and GO

Koniec z zamykaniem/otwieraniem zsypów rozsiewacza na wyczucie, zamiast tego praca staje się bardziej wydajna i komfortowa!

Na końcu pola, aby uniknąć marnowania rozsiewanego nawozu lub zbyt małego dawkowania, system STOP and GO automatycznie zamknie lub otworzy zsypy rozsiewacza nawozów.

Konsola obsługowa STOP&GO

PROSTA OBSŁUGA

Przycisk w kolorze  czerwonym : włączanie / wyłączanie rozsiewu na lewym zsypie rozsiewacza.

Przycisk w kolorze  zielonym : włączanie / wyłączanie rozsiewu na prawym zsypie rozsiewacza.

Przycisk w kolorze  żółtym : uruchamianie / wyłączanie trybu automatycznego - używanego w przypadku podłączenia systemu STOP and GO do urządzenia prowadzącego z funkcją odłączania sekcji na belce opryskiwacza polowego lub w przypadku podłączenia do konsoli MATRIX (urządzenie prowadzące + automatyka odłączania sekcji rozsiewu na prawą/lewą stronę rozsiewacza. Oczywiście w każdej chwili operator może powrócić do „ręcznego” zamykania lub otwierania zsypów.

Na dźwigniach od zsypów zostały zamontowane szybko działające siłowniki elektryczne.

 

Schemat podłączenia

Ilustracja: System STOP and GO współpracujący z komputerem SULKY VISION i z urządzeniem prowadzącym - schemat podłączenia: od lewej: komputer Sulky Vision, poniżej Konsola urządzenia prowadzącego Matrix, skrzynka podłączeniowa TeeJet, konsola obsługowa STOP and GO, skrzynka podłączeniowa i siłowniki elektryczne otwierające/zamykające zsypy rozsiewacza.

 
.

.

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj109
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym tygodniu486
mod_vvisit_counterW tym miesiacu1161
mod_vvisit_counterOd 21.11.2012872403
Realizacja: ROAN24 Projektujemy Strony Internetowe SEO Pozycjonowanie Strony